Pomoč beguncem iz Ukrajine


Dom duhovnih vaj v Adergasu je v zadnjih tednih postal začasno zatočišče za begunce iz Ukrajine. Večinoma gre za mame z majhnimi otroki, ki po več deseturni vožnji iz Ukrajine, pri nas prenočijo in se zjutraj odpravijo na pot v druge države. Ker prispe kar nekaj otrok, jim poleg osnovnih potrebščin pripravimo še nekaj igrač, sladkarij, knjigic,... ki so jih nadvse veseli. 


Ker teh zadev nimamo na pretek vas lepo prosimo, če lahko prispevate svoj dar, s katerim bi otroke "pocrkljali". Zbiramo igrače, sladkarije, knjigice, tudi higienske potrebščine (plenice, vlažilne robčke, hladilne kreme...). Tudi mame se verjetno ne bodo branile kakšnih priboljškov. K nam prispejo zgolj z nahrbtnikom...


Vljudno prosimo, če so igrače čiste in primerne za takojšnjo uporabo. Oblačil zaenkrat ne potrebujemo.


Sredstva bomo v dvorani "KUD Pod lipo" Adergas zbirali to

soboto, 26. 3. od 9. do 11. ure in

nedeljo, 27. 3. od 9. do 11. ure.


Kdor ima možnost pomagati finančno, lahko to stori z nakazilom na TRR Župnije Velesovo SI56 0433 1000 3327 797 (NOVA KBM d.d) s pripisom "POMOČ BEGUNCEM", lahko pa sredstva prinese župniku, g. Slavku Kalanu.


Najlepša hvala.