BREZSKRBNI ČAS

 

POČITNICE!

Kako čudovita beseda! Nič več drgnjenja šolskih klopi, pač pa sinji valčki, veter  v laseh na gorskih grebenih ali vsaj po kolesarskih stezah, da ne govorimo o večjih zajemih po daljnih deželah, po bučnih velemestih, tisočletnih zgodovinskih spomenikih, po osamljenih tihomorskih otokih z vihrajočimi palmami in s presunljivo drugačno glasbo temnopoltih domačinov … Drugačni svetovi, drugačne kulture, drugačni ljudje …

 

BREZSKRBNI ČAS

Počitnice, čas rdečih češenj, dišeče pokošenih travnikov, zlatih pšeničnih polj, bistrih gorskih studencev in prijetnih rečnih obrežij. Čas, ki diši po morju, soli in ribah ali pa se oprijemlje skalnih razpok, stopa po cvetoči preprogi gorskih cvetlic ter se napaja ob širnih pogledih od vrha do vrha, preko planin in pobočij vse tja do obzorja.

Čas brezskrbno razigranih kuštravih glavic, bosih nog in opraskanih kolen, nasmejanih dedkov in babic.

Počitnice, čas, ki je namenjen tudi meni! Tina Rot